Please ensure Javascript is enabled for purposes of website accessibility
top of page

מאחורי המותג

הולו-אגרש,רבקה

נעים להכיר_edited.jpg
נעים להכיר אתכם, ושמחה לשתף אתכם בסיפור שלי. שמי הוּלוּ-אָגֵרְש,(רבקה) אני נשואה ואמא ל 4 ילדים.
שבע שנים, אני חוקרת את נושא תזונת המטבח האתיופי על כל גווניו. כמי שנולדה וגדלה באתיופיה, והגיע לארץ בגיל שבע, מצאתי את עצמי פונה אל המטבח המערבי אשר אומץ בישראל.

באיזה שהוא שלב החלטתי שאני חוזרת לאוכל המסורתי האתיופי שאני רגילה אליו מבית אמא. עשיתי זאת כי שמתי לב שבכל פעם שאכלתי מאכלים רווי גלוטן הרגשתי תחושת כבדות, נפיחות בבטן וקושי בנשימה. לעומת זאת שאכלתי את האוכל האתיופי, כמו אנג'רה עם תבשילים שונים המתובלים בתבלינים איכותיים (שרק הנשים האתיופיות יודעות להכין). הרגשתי תחושת שובע לאורך זמן, תחושת קלילות ואנרגיות מחודשות שנתנו לי כוחות למשך כל היום. 

כמו כן הבנתי כי מאכלים רוויי גלוטן כמו: פסטות ולחם למינהן לא עשו לי טוב. 
 בשלב כל שהוא אמרתי לעצמי: "אני גדלתי על האוכל הכי בריא שיש,
מדוע לא לאמץ אותו כאורח החיים שלי ?"
כלומר, להקפיד לאכול אך ורק מאכלים מהמטבח האתיופי האותנטי.

עברתי לאכול מאכלים בריאים, כמו האנג'רה, העשויה מקמח טף(ללא גלוטן) עם רטבים למינהן המתובלים בצ'וו חריף פיקנטי. כמובן שהקפדתי לקחת אנג'רה וסוגי תבשילים גם למקום העבודה. לאחר תקופה של כמה חודשים קרה לי דבר נפלא, "הראש התפנה" ממחשבות על כל מיני מאכלים שאינם בריאים ומזינים. התחלתי לרדת בהיקף הגוף באופן הדרגתי, הפסקתי להרגיש את הנפיחות בבטן ואת הקושי בנשימה אשר העיקו עלי מאוד. כמו כן הרגשתי אנרגטית, ערנית וקלילה. כל זה בזכות התזונה המופלאה של המטבח האתיופי.​​
בהמשך החלטתי לרקוח בעצמי את תערובות התבלינים אשר הכינו הנשים האתיופיות במשך דורות. 
ולהציע אותם באתר כדי שעוד אנשים יהנו מהם.


כמו כן הרגשתי צורך לשתף אתכם ב"סוד הקסם של המטבח האתיופי" ובמסגרת האתר שלי אני מציגה לכם מתכונים טעימים, קלים להכנה ובריאים מאוד ומגוון תבלינים אותם ניתן לרכוש בחנות שלי, בנוסף אני נותנת עצות לתזונה נכונה וכמה
 "טיפים ותרופות סבתא" אשר עשויות לסייע בכל מיני בעיות בריאות שונות.

בסוף דברי חשוב לי לשתף אתכם גם בהקשר הכללי, עבורי האתר נועד 

לתת כבוד ומעמד ראוי למטבח האתיופי ע"י שימור המסורת.

להנגיש את התזונה הבריאה שבו לכלל האוכלוסיה. 

לשבור מיתוסים הקשורים על דרכי הכנתו של האוכל האתיופי וכמובן לקרב בין ישראלים ממוצאים שונים לבין ישראלים ממוצא אתיופי על ידי חשיפה לעולם התזונה הבריאה שהיא טובה לכולם. 

ה "אני מאמין " שלי


כמו ששמתם לב כמעט לאורך כל הפוסטים שלי. הדברים שאני כותבת וסוגי המאכלים שאני מעלה מגובים בהסברים על יתרונותהם הבריאותים. כי אני מאמינה שכל אדם המכניס לגופו מזון מסוים, צריך לדעת מה הוא אוכל, ומה ההשפעות של המאכלים שהוא צורך על גופו ובריאותו.

עצם העובדה שאדם יודע את היתרונות הבריאותים של המאכלים שהוא צורך גורמת לנפשו להיות רגועה יותר, מודעת יותר. לא בכדי נאמר "נפש בריאה בגוף בריא". גוף בריא משיגים ע"י תזונה בריאה. בגוף שלנו שוכנת הנפש וכדי לשמור על הבריאות לאורך זמן עלינו להקפיד על תזונה בריאה, מאוזנת ונכונה.

​אין זה סוד כי רבים צורכים מזונות מתועשים, או רווי גלוטן והם פוגעים בגופם ללא כוונה, ובעת חולי מבקשים תרופות שיעזרו להם לצאת מהמצב אליו הביאו את עצמם. אני מאמינה שתזונה בריאה וטבעית היא הפתרון לבעיות הבריאות שיש לבני אדם. ​

ריפוי בתזונה שווה לאמץ ...

 

תבלינים לפי מיטב המסורת של יהודי אתיופיה :

עוד מגיל קטן לימדו אותי הורי שמסורת לא שוכחים.

המסורת זה מה שמחזק את השורשים שלנו שנישאר איתנים ומזכיר לנו את המהות שלנו והיחודיות שבנו.

אבי (ז"ל ) היה אדם ידוע שאחראי על חלוקת מזון לכפרים מטעם הממשלה, קראו לתפקיד בזמנו "צ'וו אקפפיי " הכוונה מחלק תבלינים ושאר דברי מזון.

לאנשי הכפר היה קשה להגיע לערים הרחוקות באתיופיה כדי לקחת את דברי מזון הנחוצים להם אז אבי לקח על עצמו לעשות זאת במקומם.

הורי למדו אותי שכל אדם צריך להיות שמח בחלקו ולהעצים את מה שעומד לרשותו שיהיה הדבר האיכותי והמוצלח ביותר.

אנשי הכפר באתיופיה היו לוקחים את צמחי התבלין ורוקחים מהם תבלינים שמוסיפים טעם נהדר לתבשילים ועושים פלאים בתרומתם לבריאות הגוף והנפש והיו מאושרים מזה.

כדי שהמסורת הנפלאה הזו לא תשכח. אני לקחתי על עצמי לשמר אותה על הצד הטוב ביותר בטכנולוגיות של הקידמה שעומדות לרשותי.

תארו לכם מילדת כפר היום אני בעלת אתר ,שהקמתי בעצמי, שזוכה להפיץ את המסורת הנפלאה של הכנת התבלינים הביתית לכל מי שרק יחפוץ להנות מתיבול בריא ואכותי בתזונה שלו.

וכן זוכה ללכת בדרכו של אבי (ז"ל) שדאג בנתינה שלו לאנשי הכפר ועשה זאת מכל הלב. מבחנתי סגרתי מעגל.

מאחלת לכם חיבור בריא לשורשים ולמסורת יקרת הערך.

מוקדש לאבי היקר גובזה ברקולי (ז"ל).

תבלינים מבית אמא.jpeg
bottom of page